Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Tablica korkowa – przydatny dodatek do biura i nie tylko

Tablice korkowe mogą być wykorzystywane w wielu miejscach: w domu, w szkole i w biurze. Pozwalają na szybkie przyczepienie notatek, kalendarza, numerów kontaktowych i wszelkich informacji umożliwiających lepszą organizację własnego czasu. Modele korkowe mogą też pełnić rolę tablic ogłoszeniowych, np. na korytarzu biura. Do korzystania z nich wystarczą pinezki, kartki i coś do pisania (ołówek lub długopis). Często pełnią rolę dekoracyjną, jako przestrzeń do prezentowania np. rysunków, grafik czy zdjęć.

Tablice korkowe dostępne są w różnych rozmiarach i w różnych ramach: drewnianej, aluminiowej lub MDF. Charakteryzuje je wyjątkowa łatwość i szybkość montażu, m.in. ze względu na stosunkowo niewielką wagę.

Tablica korkowa jako usprawnienie pracy

Na poparcie tej tezy mamy sytuację, kiedy to w dziale kadr (HR) istnieje często wymiana dokumentacji oraz informacji. Nie zawsze cyfrowa wiadomość lub notatka zostanie odczytana, więc w wielu zespołach pracowniczych nadal doskonale sprawdzają się tradycyjne żółte karteczki z szybkimi informacjami. Można je zamontować na ścianie powyżej szeregu szafek kartotekowych, które jednocześnie stanowią blat roboczy do wymiany dokumentacji.