Wyświetlanie 1–20 z 72 wyników

Stoły warsztatowe do każdych potrzeb

Wielkie rzeczy najczęściej mają skromne początki. Niezliczone projekty dzisiejszych technologii rozpoczęły swoje życie na blacie stołu warsztatowego. Bez choćby prostego stołu, nawet najlepiej wyposażony warsztat nie będzie kompletny. Bez względu na to, czy jest to miejsce gdzie wykonuje się zaawansowane prace, czy też jest to schronienie amatorskiego majsterkowicza – stół warsztatowy znajdzie zastosowanie w każdym z tych miejsc.

Stół warsztatowy – czym się kierować podczas wybierania?

Od zwykłych stołów które znajdziemy w naszych domach i mieszkaniach, stoły warsztatowe różnią się całym szeregiem parametrów. Jedynym z nich jest wytrzymałość na obciążenia – stół w warsztacie musi znosić dużo większe obciążenia. Przykładowo, silnik samochodu osobowego z osprzętem może ważyć ponad 200 kg – postawienie go na zwykłym stole skończy się prawdopodobnie połamanym meblem. Stół warsztatowy zniesie takie obciążenie bez żadnych trudności. Dzieje się tak ponieważ konstrukcja stołów warsztatowych które można znaleźć w naszej ofercie, opiera się na ramie z wysokiej jakości stali. Profile stalowe z których wykonane są stoły warsztatowe powinny być także odpowiednio zabezpieczone, aby uniknąć wpływu szkodliwych czynników. Jedną z najlepszych metod takiego zabezpieczenia jest lakierowanie proszkowe farbami epoksydowo – poliestrowymi. W ten sposób zabezpieczona stal jest odporna na korozję, działanie środków chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania czy zarysowania. Ramę, na której opiera się konstrukcja naszych stołów warsztatowych można wyposażyć w regulowane stopki – jest to istotne z dwóch powodów, pierwszy to uzyskanie optymalnej wysokości blatu roboczego, drugi to możliwość idealnego wypoziomowania stołu we wszystkich płaszczyznach

Kolejnym ważnym czynnikiem wyróżniającym stół warsztatowy będzie konstrukcja blatu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku warsztatów, w których wykonywane są intensywne prace, zwłaszcza przy użyciu narzędzi tnących, wiercenia otworów, czy też obróbki metalu. W takim przypadku nieuchronnym będzie fakt zużycia się blatu takiego stołu, ważna jest wtedy możliwość szybkiej, prostej oraz taniej metody na wymianę uszkodzonego blatu. Dlatego też blaty, w które są wyposażone nasze stoły warsztatowe w naszej ofercie mebli warsztatowych są wykonane z wysokiej jakości sklejki. Jest to materiał wytrzymały oraz powszechnie dostępny, dzięki czemu jego cena nie jest wygórowana, a sam stół będzie służyć długie lata.

Stoły warsztatowe – modułowa konstrukcja kluczem do przyjemnej pracy

Esencją warsztatu nie są urządzenia, meble warsztatowe czy materiały – to ludzie w nim pracujący nadają mu przeznaczenie i charakter. Każdy ma swoje przyzwyczajenia czy upodobania, co czyni każdy warsztat unikatowym, tak samo jak rodzaj pracy w nim wykonywany. Dlatego też należy dołożyć starań, aby jak najbardziej ułatwić pracę sobie, czy też osobom korzystającym z warsztatu. Można to osiągnąć, poprzez odpowiednie dopasowanie stołów warsztatowych do prac jakie są wykonywane, warunków panujących w warsztacie i ludzi którzy w nim pracują.

Konstrukcję stołów do warsztatów oferowanych przez nas można dowolnie dopasować do potrzeb za pomocą modułów z których skonstruowany jest stół. W naszej ofercie znajdują się stoły warsztatowe z szafkami zamykanymi na klucz, szufladami czy też półkami. W ten sposób możemy odpowiednio dobrać wyposażenie stołu do prac które będą na nim wykonywane. Pomoże to także zapanować nad odpowiednią organizacją narzędzi oraz materiałów znajdujących się w warsztacie. Gdy każda rzecz ma swoje miejsce, nie tracimy czasu oraz nerwów na poszukiwanie danego przedmiotu. Odpowiednia organizacja miejsca pracy znakomicie wpływa na jej efekt. Funkcjonalny stół do warsztatu jest więc tutaj podstawą.

Stół warsztatowy – nadstawki i dodatki

W trakcie wyposażania warsztatu, lub w przypadku rozbudowy warsztatu, warto się również zastanowić nad nadstawkami do stołów warsztatowych. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, nasze stoły warsztatowe można w każdej chwili rozbudować o szereg nadstawek, które jeszcze lepiej pomogą nam zorganizować miejsce pracy. Są to również konstrukcje modułowe które można dowolnie konfigurować by wpisały się w potrzeby pracowników w zakładach produkcyjnych czy w warsztatach samochodowych. Istnieje również możliwość wyposażenia stołów warsztatowych w zestawy oświetlenia, co sprawdzi się w przypadku gdy istnieje konieczność dokładnego oświetlenia stanowiska pracy.