Meble metalowe do firmy – czym kierować się przy zakupie?

Kiedy kompletujemy wyposażenie firmy, musimy także zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju wytrzymałe, meble metalowe. Ten ich rodzaj na pewno potrzebny będzie do przechowywania ważnych dokumentów, rzeczy osobistych pracowników, czy też rozmaitych narzędzi w zakładowych warsztatach lub magazynach. Pojawia się więc pytanie, czym kierować się, by z zakupionych produktów być zadowolonym, i by służyły one przez wiele lat.

Bezwarunkowe bezpieczeństwo

Szafy metalowe na dokumenty mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach biurowych. Są na tyle uniwersalne, że bez problemu posłużą jako miejsce przechowywania służbowych laptopów, telefonów oraz innych cennych przedmiotów wydawanych pracownikom w ramach ich obowiązków. Na stronie naszego sklepu znajduje się ogromny wybór modeli i wersji niezawodnych szaf metalowych, wśród których na szczególną uwagę zasługują szafy i szafki kartotekowe.

Ważną kategorią są także szafki socjalne zwane także BHP. To w nich pracownicy przechowują swoje ubranie cywilne, rzeczy osobiste oraz inne drobiazgi. Szukając odpowiednich mebli tego rodzaju, należy zwrócić uwagę rodzaj zamka, ilość miejsca na pozostawioną odzież i inne elementy wpływające na zwiększenie ich funkcjonalności, np. niektóre modele mają wbudowaną ławkę umożliwiającą wygodne przebieranie się.

Wszystkie metalowe szafki są bardzo trwałe, stabilne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, oraz wykonane z niepalnych materiałów. W związku z tym przechowywane w nich dokumenty oraz przedmioty pozostają bezpiecznie ukryte przed osobami niepożądanymi, oraz zabezpieczone przed uszkodzeniem. Na dokumenty, które wymagają zwiększonej ochrony przed pożarem polecamy szafy ogniodporne.

Wielozadaniowe i funkcjonalne meble

Kolejnym rodzajem metalowych mebli niezbędnych w każdej firmie produkcyjnej są regały magazynowe. Ze względu na użycie wytrzymałego materiału, jakim jest blacha stalowa, są one w stanie nie tylko pomieścić dużą ilość przedmiotów, ale także unieść spory ciężar. Takie elementy wyposażenia jak skrzynki narzędziowe, ciężkie elektronarzędzia czy też inne materiały eksploatacyjne, będą spokojnie i bezpiecznie spoczywać na solidnych półkach.

Osobną kategorię stanowią sejfy i kasy pancerne, które mogą być wykorzystywane do przechowywania zarówno wartości pieniężnych pochodzących z utargu, jak i wyjątkowo cennych lub poufnych dokumentów. Kupując tego rodzaju wyposażenie, zwracajmy uwagę na posiadane certyfikaty, ponieważ tylko solidny sprzęt wysokiej jakości gwarantuje, że przechowywane za jego pomocą przedmioty będą bezpieczne. Obecnie sejfy występują w wielu odmianach, dzięki temu można dobrać ich wielkość, charakter oraz pojemność do indywidualnych potrzeb.

Podobną kategorię stanowią niezawodne, metalowe szafki na broń, które poszukiwane są przez firmy ochroniarskie, kluby sportowe czy też kolekcjonerów. Decydując się na taki mebel, zwracajmy uwagę na to, czy jest on zgodny z normą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i czy wyprodukowany został przez certyfikowanego producenta. Metalowe szafki tego rodzaju wyposażone są w progi antywłamaniowe, które utrudniają ewentualne włamanie.