Miejsca, w których najlepiej sprawdzą się meble metalowe

Ze względu na swoją konstrukcję i właściwości, meble metalowe można najczęściej spotkać w miejscach, w których kluczowa jest duża wytrzymałość, łatwość obsługi i niezawodność. Wyposażenie wykonane z metalu znajduje swoje zastosowanie nie tylko w zakładach produkcyjnych, warsztatach czy magazynach, ale także biurach, szkołach czy nawet placówkach medycznych.

Meble metalowe do biura

Szafy metalowe, szafki na dokumenty czy kartotekowe to dobry wybór dla tych osób, które od wyposażenia wymagają nie tylko odpowiednich walorów estetycznych, ale także wysokiej trwałości i wytrzymałości. Meble metalowe są łatwe w użytkowaniu i bardziej odporne na uszkodzenia oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne w porównaniu z przedmiotami wykonanymi z drewna.

meble metalowe

W przypadku biur szczególnie dobrym wyborem będą szafy na dokumenty, przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność. Znaczna część takich mebli posiada możliwość regulacji położenia półek. Produkty te ponadto charakteryzuje duży udźwig – nie trzeba więc martwić się o to, że przy przechowywaniu dużej liczby dokumentów szafa ulegnie zniszczeniu.

Meble metalowe to również większe bezpieczeństwo przechowywanych w nich rzeczy. Wiele produktów dostępnych na rynku została wyposażona w zamek na klucz. Dodatkowo odporny na uszkodzenia materiał sprawa, że firmy często wykorzystują je do przechowywania dokumentów zawierające wrażliwe dane, np. akta osobowe. Metalowa szafa kartotekowa jest także zgodna z RODO, co ma niebagatelne znaczenie przy przechowywaniu danych osobistych.

Meble medyczne – niezawodne wyposażenie przychodni, szpitala i gabinetu lekarskiego

Ze względu na swoje właściwości, meble metalowe są chętnie wykorzystywane także w placówkach medycznych. Mowa tu m.in. o takim wyposażeniu, jak:

  • szafy medyczne – do bezpiecznego przechowywania np. leków i preparatów;
  • wózki medyczne – transportowe, reanimacyjne, przyłóżkowe i inne;
  • biurka lekarskie;
  • szafy kartotekowe;
  • metalowe meble laboratoryjne;
  • stoliki chirurgiczne.

Meble medyczne, tak jak inne wyposażenie metalowe, mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Dzięki temu sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Metalowe meble to ponadto najlepszy i bezpieczny sposób na przechowywanie dokumentacji medycznej pacjentów.

Wyposażenie metalowe do warsztatu

Kolejnym miejscem, w którym często korzysta się z mebli z metalu, są warsztaty. Dzięki nim można przechowywać narzędzia i akcesoria naprawcze w uporządkowany, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Właściciele zakładów szczególnie często wybierają stoły warsztatowe, których wytrzymałość pozwala na intensywną i długotrwałą eksploatację bez obaw o ich uszkodzenie.

Tego rodzaju meble pozwalają dodatkowo na dopasowanie ich konstrukcji i funkcji do indywidualnych potrzeb. Stoły warsztatowe można uzupełnić o różnego rodzaju podzespoły, takie jak np. gumowe nakładki, oświetlenie, szafki czy nadstawki. Warsztaty i zakłady produkcyjne oprócz wcześniej wspomnianych mebli często korzystają z wózków warsztatowych, które są idealnym uzupełnieniem stalowego wyposażenia.

Szafy do pomieszczeń socjalnych

Meble w szatniach pracowniczych muszą być przede wszystkim wytrzymałe i funkcjonalne. Powinny także umożliwiać bezpieczne przechowywanie osobistych przedmiotów należących do osób zatrudnionych w firmie oraz spełniać wymogi przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego też do pomieszczeń socjalnych dobrym wyborem będą szafy BHP.

Tego rodzaju meble metalowe charakteryzuje m.in. solidna konstrukcja, schludny wygląd i duża pojemność. Co ważne, szafy socjalne posiadają otwory wentylacyjne do higienicznego przechowywania odzieży. Warto jednocześnie wspomnieć, że w szafach BHP można składować np. środki czystości czy inne przedmioty wykorzystywane w danym miejscu (szafki gospodarcze).

Szafy socjalne i BHP są wykorzystywane nie tylko w zakładach pracy, ale także klubach sportowych, szkołach, siłowniach czy basenach. Mogą być dodatkowo uzupełnione o wysuwane lub stałe ławeczki szatniowe.