Czy szafki szkolne nadają się tylko do szkół

Choć szafki szkolne kojarzymy głównie z amerykańskimi placówkami, coraz częściej możemy spotkać je w polskich szkołach. To cieszy, zważywszy na fakt, jak ciężkie potrafią być plecaki pełne książek, jedzenia oraz przyborów szkolnych. Dzięki szafkom uczeń może odłożyć zbędne kilogramy na półkę i sięgnąć po nie dopiero w odpowiednim momencie. To także doskonałe miejsce na przechowywanie zapasowych ubrań, które przydadzą się, gdy dziecko przemoknie na deszczu w drodze do szkoły.

Szafki ubraniowe i szafki skrytkowe można spotkać także w wielu innych miejscach. Doskonale sprawdzą się w zakładach pracy, pokojach socjalnych, na siłowniach, basenach, w klubach rekreacyjnych, bibliotekach czy halach sportowych. Są niezwykle estetyczne, a przede wszystkim wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego mogą być używane nawet przez najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym. Również wysokość szafek dostosowana jest specjalnie do typowego wzrostu uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych.

Wnętrze szafki szkolnej doskonale dostosowane jest do potrzeb dzieci. Posiada półki na książki oraz przybory, praktyczne wieszaki boczne (np. na worek z butami) oraz drążek na wieszaki ubraniowe. Otwory wentylacyjne umieszczone w drzwiczkach przewietrzają wnętrze szafki i zapobiegają utrzymywaniu się w niej przykrych zapachów. Meble zostały zaprojektowane tak, by uniemożliwić dostęp do wszystkich przedmiotów znajdujących w szafce.

Każda szafka zamykana jest na bezpieczny zamek krzywkowy. Jest on trwały i bardzo prosty w obsłudze. Przysługuje do niego indywidualny klucz uczniowski. Zaletą zamku na klucz jest to, że można w nim zastosować system MASTER-KEY. Jak on działa? System polega na możliwości stworzenia klucza dyrektorskiego, którym w sytuacji awaryjnej otworzymy każdą szafkę. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której dziecko traci dostęp do zawartości szafki lub konieczne jest jej uszkodzenie, by dostać się do środka. W niektórych przypadkach, np. na siłowni, korzystniejszy może okazać się alternatywny system zamykania. Wówczas istnieje opcja zamontowania zamków szyfrowych lub na kłódkę.

Szafki szkolne metalowe nie muszą straszyć. Dzięki szerokiej palecie barw mogą zostać pomalowane proszkowo trwałymi i bezpiecznymi dla zdrowia farbami epoksydowo-poliestrowymi. W palecie najpopularniejszych kolorów znajdziemy m.in. pomarańczowy, jasny beż, miętowy, niebieski, czarny, czerwony, brązowy, biały, szary, żółty lub fioletowy. Dzięki kolorowym szafkom szkolnym możemy stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci, które umili im codzienną naukę.