Szafy kartotekowe od A do Z. Zobacz, co warto o nich wiedzieć!

Stanowią element wyposażenia o szerokim zastosowaniu. Wykonane z solidnej blachy, nie ulegają szybko korozji i wyróżniają się wydłużoną trwałością. Szafy kartotekowe to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań do ośrodków medycznych, biur, sekretariatów, kancelarii prawnych. Służą do przechowywania dokumentacji papierowej, w tym akt (np. pacjentów, pracowników, uczniów, klientów), zachowując wśród nich idealny porządek. Czego jeszcze nie wiesz na temat tych funkcjonalnych szaf? Przekonaj się!

Pakowne szuflady, stopki regulacyjne i niepozorny wygląd. Szafy kartotekowe bez tajemnic

Kartoteki, czyli zbiory kart zawierających ważne informacje, wymagają przechowywania w stosownym miejscu. Musi ono umożliwiać uporządkowanie dokumentów oraz zapobiegać dostaniu się ich w niepowołane ręce. Szafy kartotekowe to najczęściej wybierany rodzaj wyposażenia m.in. w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba gromadzenia dokumentacji medycznej. Ich konstrukcja uniemożliwia samoczynne otwieranie się szuflad, a regulowane stopki gwarantują stabilność – również tam, gdzie występuje nierówne podłoże. Szuflady zostały osadzone na prowadnicach, co usprawnia wysuwanie i wygodne odnajdywanie dokumentów. W zależności od wybranego modelu (szafy z szufladami z kategorii format B5, format A4, szafy do teczek wiszących, szafy do kart osobowych itp.), można go dopasować do konkretnych wymagań. Mimo niepozornego wyglądu, szuflady są bardzo pakowne, a konstrukcja wysoce wytrzymała. Umieszczona w szafie kartotekowej dokumentacja zostaje odpowiednio zabezpieczona i posegregowana.

W ofercie firmy GAUDIA znalazła się szafa do przechowywania dokumentacji medycznej

Jednym z najpopularniejszych zastosowań szaf kartotekowych jest przechowywanie kopert medycznych, zawierających dane pacjentów (tzw. karty zdrowia). Wykorzystuje się je w placówkach medycznych: od szpitali, przez przychodnie, aż po prywatne gabinety stomatologiczne. Mają one format B5 i powinny być trzymane w metalowej szafie zamykanej na klucz. Wyposażenie GAUDIA to między innymi szafy kartotekowe do przechowywania dokumentacji o formacie B5. Oferujemy modele jednorzędowe i dwurzędowe w wielu wariantach, np. z sześcioma szufladami oraz blokadą wysuwu. Dostępne u nas metalowe szafy kartotekowe to funkcjonalne meble, gwarantujące optymalny poziom ochrony. Skontaktuj się, a pomożemy Ci znaleźć model, który spełni Twoje oczekiwania.

Najpopularniejsze modele szaf kartotekowych na dokumenty formatu B5.