Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Szafy na dokumenty niejawne kl. B

W ramach klasy B znajdują się szafy na dokumenty niejawne o klauzuli TAJNE wg. MON. W ofercie posiadamy również szafy na dokumenty w innych klasach. Szafy metalowe wyposażone są w wysokiej klasy zamki i systemy zabezpieczeń, zaś ich stopień bezpieczeństwa potwierdzają certyfikaty Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Szafy na dokumenty Konsmetal.

Jednym z najbardziej cenionych producentów w tej klasie produktów jest marka Konsmetal. Szafy na dokumenty Konsmetal w klasie B posiadają certyfikaty wydane przez IMP (Instytut Mechaniki Precyzyjnej) w Warszawie do przechowywania:

  • Dokumentów tajnych typ 2 według Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczenia informacji niejawnych.
  • Dokumentów niejawnych zgodnie z wymogami Zarządzenia NR57/MON z dnia 16 grudnia 2011 oraz NR46/MON z dnia 24 grudnia 2013 r., klasa B.
  • Szafy spełniają wymagania Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 01 czerwca 2010 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych.

Szafy na dokumenty Konsmetal w klasie B są wykorzystywane w szczególności w kancelariach tajnych, organizacjach wojskowych, ministerstwach, kancelariach prawnych i notarialnych oraz w siedzibach urzędów państwowych. Korpus oraz drzwi szaf na dokumenty tajne w klasie B wykonane zostały z blachy stalowej o wysokiej odporności na włamanie. Drzwi szaf blokowane są mechanizmem ryglowym na trzech krawędziach. Szafy na dokumenty w klasie B wyposażono w dwa atestowane zamki: kluczowy klasy B i szyfrowy klasy B. Zamek szyfrowy jest zabezpieczony przed działaniem destrukcyjnym, w tym przed przewierceniem. Szafy kl. B posiadają zawiasy wewnętrzne. Półki standardowo posiadają regulację wysokości zawieszenia. Kąt otwarcia drzwi w szafach jednodrzwiowych wynosi 90 stopni, a szafach dwudrzwiowych wynosi 180 stopni. Do szaf Konsmetal oferujemy wyposażenie dodatkowe typu: skrytki, kotwy, plombowanie itp.

Uwaga: nie wszystkie modele certyfikowanych szaf wzmocnionych w klasie B przedstawione są na stronie – prosimy o kontakt. Poza certyfikowanymi szafami metalowymi posiadamy w sprzedaży kasy pancerne i sejfy, a także szafy kartotekowe.