Certyfikowane szafy metalowe na dokumenty

W ofercie posiadamy szafy metalowe na dokumenty w rożnych klasach spełniające wymagania Rozp. RM i Rozp. MON. Spełnienie wymogów konstrukcji szaf potwierdzają certyfikaty.

Sprzedajemy atestowane szafy na akta do każdego typu dokumentów w klasach: A, B, C i S1, S2 oraz 0. Sprzedajemy produkty wyłącznie uznanych marek: Konsmetal, Metalkas, Kart-Map i Malow.

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się szafy na dokumenty poufne w kl.A. To właściwie wzmocnione certyfikowane odpowiedniki szaf na akta, które nadają się do typowych zastosowań. Zamknięcie w nich stanowi mechaniczny zamek kluczowy kl.A i odpowiednie systemy ryglujące, co stanowi wystarczającą ochronę przed nieprofesjonalnym włamaniem.

Certyfikowane produkty w zależności od wymogów mają konstrukcję jedno-płaszczową, dwu-płaszczową lub wielo-płaszczową. Drzwi zawsze są wyposażone w systemy rygli, które w zależności od wymogów danej klasy stanowią mniej lub bardziej rozbudowane konstrukcje. Podobnie jest z zamkami – każda klasa ma szczegółowe wymogi, co do rodzaju użytego zamka.

Czasem szafy certyfikowane zastępują sejfy, ponieważ niektóre klasy szaf umożliwiają, przy wykupieniu ubezpieczenia na wypadek kradzieży w dowolnym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, ubezpieczenie do wartości zależnej od klasy szafy. Im wyższa klasa, a co za tym i odporność na włamanie, tym na większe kwoty można ubezpieczyć szafę.

Do szaf proponujemy wyposażenie dodatkowe takie jak: indywidualnie zamykane skrytki, różne zestawienia zamków (kluczowe, szyfrowe lub elektroniczne), uchwyty na broń krotką (czasem i długą) itp.