Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wózki na laptopy

Wózek na laptopy podobnie jak szafy służy do zabezpieczenia jednostek PC. Większość modeli jest z jednoczesną możliwością doładowania baterii podczas przechowywania. Wewnątrz korpusu mebli, w części bocznej zamontowana jest listwa, która zawiera gniazda elektryczne do podłączania ładowarek laptopów – w każdej skrytce. Szafy i wózki robione są na różne ilości skrytek: od 10 do 30 skrytek. Jest to rodzaj szaf metalowych przydatnych na uczelniach, w szkolnych klasach multimedialnych i ośrodkach konferencyjnych. Nowością w ofercie są mobilne wózki na tablety WNT.

Prezentowane wózki przystosowane są do pracy z napięciem ~230 V. Instalacja elektryczna składa się z listwy przyłączeniowej ( możliwej do zdemontowania) wyposażonej w gniazda z uziemieniem oraz skrzynki sekwensera, który występuje tylko w wózkach 2 i 3 kolumnowych.

Liczba listew przyłączeniowych w wózku odpowiada ilości kolumn. Dla zabezpieczenia przeciążeniowego i przeciwprzepięciowego jest stosowany sekwenser, który umożliwia włączanie się poszczególnych listew przyłączeniowych po upływie określonego czasu (~3 minut), co skutkuje utrzymaniem się niskiego obciążenia instalacji elektrycznej wózka podczas sekwencji ładowania. Sygnalizacja pracy poszczególnych listew przyłączeniowych wózka jest za pomocą świecącej diody. Na prawym boku wózka znajduje się jeden wtyk przyłączeniowy oraz gniazdo bezpiecznika przeciążeniowego. Do wózków jest dołączany przewód przyłączeniowy o długości 3 metrów.

Wózki 2 i 3 kolumnowe posiadają drzwi skrzydłowe otwierane od środka, a wózek jednokolumnowy posiada jedne drzwi otwierane na prawą stronę. Wózki posiadają uchwyty do przemieszczania zamontowane po obu stronach. Wózki wyposażono w cztery kółka jezdne o średnicy 100 mm i nośności 150 kg na kółko, w tym dwa z hamulcem. Powierzchnię toczną kółek wykonano z gumy nie brudzącej powierzchni. Krawędzie dolne wózka dodatkowo zabezpieczono narożnikami gumowymi. Drzwi zamykane zamkiem z blokadą w dwóch punktach. Wierzch wózka pokryty blatem z melaminy 18 mm, klasa higieniczności E1. W korpusie wózków umieszczono otwory wentylacyjne do cyrkulacji powietrza (chłodzenie ładujących się laptopów). Maksymalne wymiary przestrzeni roboczej 96 x 340 x 470 mm (17″). Korpus wózka wykonano z blachy stalowej malowanej farbami proszkowymi poliestrowo-epoksydowymi. Wózki na laptopy posiadają deklarację zgodności z Dyrektywami Parlamentu Europejskiego 2001/95 dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania.