Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Szafy żaluzjowe biurowe

Metalowa szafa żaluzjowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne meble z drzwiami skrzydłowymi. Wyposażenie tego rodzaju posiada drzwi, które chowają się do środka, tym samym umożliwiając zaoszczędzenie cennego miejsca.

Korpus szafy z drzwiami żaluzjowymi wykonany jest z metalu, co przekłada się na wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drzwi mebla zrobione są z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa sztucznego które w zależności od modelu dostępne jest tylko w określonych kolorach. Wysokiej klasy szafy żaluzjowe to praktyczne rozwiązanie, gdzie dodatkowo szeroki wybór modeli pozwoli znaleźć mebel w odpowiednim rozmiarze. Jako alternatywę polecamy szafy z drzwiami przesuwnymi lub chowanymi.

Szafa z drzwiami żaluzjowymi – optymalne wykorzystanie przestrzeni

Szafa wyposażona w drzwi żaluzjowe zapewnia większy komfort w ciasnych biurach. Dzięki swojej konstrukcji świetnie nadaje się do wykorzystywania w wąskich pomieszczeniach. Obecność przesuwnych drzwi żaluzjowych sprawia, że mebel nie zabiera dużo miejsca, ponieważ otwierają się one poziomo, całkowicie chowając się w jego podwójnym korpusie.

Ponadto szafa żaluzjowa jest bardzo pojemna i praktyczna. Posiada przestawne metalowe półki, które w przypadku niektórych modeli charakteryzują się udźwigiem do nawet 50 kg. Szafy żaluzjowe mogą występować w różnych wariantach (np. szafa żaluzjowa czteropółkowa czy wisząca szafa z drzwiami żaluzjowymi). Warto jednocześnie wiedzieć, że szafy biurowe tego rodzaju nie tylko mogą służyć do przechowywania dokumentów, ale też jednocześnie odzieży. Pozwala to na jeszcze lepsze wykorzystanie niewielkiej przestrzeni biurowej.

Szafa żaluzjowa – zalety

Tego rodzaju szafy metalowe posiadają wiele zalet, gdzie najważniejsze z nich to:

  • oszczędność miejsca;
  • możliwość optymalnej organizacji przestrzeni biurowej;
  • wysoki udźwig półek (w przypadku niektórych modeli nawet 50 kg);
  • występowanie w różnych wariantach, które można dopasować do własnych preferencji;
  • solidność i długowieczność;
  • łatwość użytkowania;
  • duża pojemność;
  • szeroki zakres zastosowań (np. do przechowywania odzieży i dokumentów jednocześnie);
  • nowoczesny, minimalistyczny design;
  • obecność zamka zabezpieczającego (np. krzywkowego czy bębenkowym).

Powyższe cechy szaf żaluzjowych sprawiają, że to jeden z popularniejszych wyborów na wytrzymały i funkcjonalny mebel do małych przestrzeni. Tam, gdzie typowa szafa na dokumenty lub szafa kartotekowa nie zmieści się ze względu na otwierane drzwi lub wysuwane szuflady, bez problemu zmieści się szafa żaluzjowa. Jest to jej zdecydowany atut i powód, dla którego cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych Klientów.