Najważniejsze powody, dla których warto mieć meble z metalu

Meble metalowe są bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ posiadają wiele zalet, wśród których można wyróżnić m.in. wytrzymałość, estetykę, szeroką gamę dostępnych produktów czy funkcjonalność. Dodatkowo mają szerokie zastosowanie i świetnie sprawdzają się nie tylko w biurach i warsztatach, ale także co raz częściej w domu.

Trwałość i wytrzymałość mebli z metalu

W porównaniu z meblami wykonanymi z płyty meblowej, te zrobione ze stali charakteryzują się wysoką odpornością na wiele czynników zewnętrznych. Solidna konstrukcja szaf kartotekowych, stołów czy regałów magazynowych sprawia, że tego rodzaju wyposażenie jest niezawodne i może służyć przez bardzo długi czas. Co więcej, ze względu na dobre zabezpieczenie stali skutkuje tym, że meble metalowe są odporne na korozję. Można również zastosować blachę ocynkowaną, dzięki czemu można je wykorzystywać w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Dodatkowym zabezpieczeniem przed rdzą jest zastosowanie specjalnej farby proszkowej, co także dodaje im walorów estetycznych.

zalety mebli z metalu
https://www.wyposazeniegaudia.pl – producent mebli metalowych

Dzięki swojej wytrzymałości i trwałości, meble metalowe są niezwykle popularne. Korzystają z nich m.in. różnego rodzaju instytucje, firmy, zakłady pracy, placówki medyczne i oświatowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich w domowym warsztacie czy biurze.

Warto także wspomnieć, że pewne wybrane rozwiązania są odporne na działanie ognia i wysokiej temperatury. Przykładem mogą być tutaj szafy ognioodporne, które jednocześnie posiadają również odpowiednie zabezpieczenia przed włamaniem. Często jest to potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Różnorodność dostępnych modeli

Producenci wyposażenia stalowego proponują szeroką gamę mebli. Mowa tu zarówno o szafach metalowych do codziennego użytku w biurze lub domu, ale też tych przeznaczonych specjalnie do przechowywania wszelkiej dokumentacji, np. faktur, map lub akt osobowych. Wyposażenie z mebli metalowych to także bardziej specjalistyczne produkty, m.in. takie jak meble medyczne, szafy bhp do pomieszczeń socjalnych czy solidne stoły warsztatowe.

Oczywiście znajdziemy tu różne wariacje mebli metalowych, które mogą różnić się od siebie np. wielkością, liczbą drzwi, szuflad, półek znajdujących się wewnątrz czy kolorem. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci mogą dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Funkcjonalność i estetyka

Meble metalowe pasują do wielu rodzaju pomieszczeń. Są łatwe w użytkowaniu i pozwalają np. w bezpieczny i uporządkowany sposób przechowywać ważne dokumenty. Większość oferowanych szaf metalowych umożliwia także dopasowanie wysokości i liczby półek. W przypadku niektórych mebli, np. szafach na dokumenty, stosuje się trwałe zamki z atestem czy specjalne ryglowanie drzwi, a w szafach kartotekowych np. blokadę, pozwalającą na wysunięcie tylko jednej szuflady. Dodatkowo meble często mogą posiadać stopki regulacyjne, które zapewniają stabilność na krzywym lub nierównym podłożu.

Oprócz wysokiej funkcjonalności, niewątpliwą zaletą takich produktów jest ich schludny, estetyczny wygląd, który pasuje do wielu pomieszczeń, np. szafy metalowe bez przeszkód mogą znajdować się zarówno w biurze rachunkowym, jak i gabinecie lekarskim.

Meble nie wymagają specjalnej pielęgnacji

Wysoka wytrzymałość wyposażenia z blachy sprawia, że w odróżnieniu od mebli wykonanych z innych materiałów, nie trzeba w ich przypadku stosować specjalnych środków czyszczących. Jednak aby jak najdłużej zachowały swój pierwotny wygląd, warto je regularnie czyścić, np. miękką szmatką lub gąbką. Należy także dodać, że jeśli korzystamy ze środków do czyszczenia, najlepiej jest unikać produktów agresywnych i np. takich, które zawierają chlor.