Gabloty na puchary – opis produktów.

Częstym pytaniem naszych klientów jest “czy gabloty na puchary są bezpieczne?”
Gabloty są bezpieczne ponieważ:
– Przeszklenie drzwi, to szkło akrylowe. To się nie tłucze jak normalna szyba, ani nie rozpada jak szkło hartowane. Szkło akrylowe nie kaleczy, dlatego jest nazywane szkłem bezpiecznym.
– Często podkładem rzeczywiście jest lustro, ale to lustro jest podklejone na płycie. Żeby się do niego dostać i w ogóle stłuc, to trzeba najpierw sforsować gablotę.
– Profile aluminiowe są zaokrąglone i narożniki z tworzywa również.
– W bardziej eleganckich gablotach oszklonych, boki i góra to panele szklane o grubości 8 mm. W praktyce naprawdę trzeba się postarać, by uszkodzić taki panel.
– Półki w gablotach mają polerowane krawędzie i są również wykonane ze szkła o grubości 8mm.

Dzięki uprzejmości naszych klientów możemy poniżej przedstawić, jak gabloty wypełnione pucharami prezentują się na ścianach.

Tu widać dwie gabloty w typowym wymiarze 120x90x25 cm. Gabloty mają boki przeszklone, czego akurat na zdjęciach nie widać. Gabloty zawieszono nad drzwiami – pod sufitem. Nie zabiera to przestrzeni na korytarzu, dodatkowo jest bezpieczne, a i gabloty, jak widać, ładnie się prezentują. Półki w gablotach posiadają regulowaną wysokość. Na zdjęciu można zauważyć, że półki powieszono na różnej wysokości.

gabloty na puchary

Tu z kolei dwie gabloty długie aż na 170 cm, wysokość 100 cm – nietypowe, wykonane wg specyfikacji klienta. Ze względu na wielkość o trochę innej konstrukcji. Gabloty posiadają boki przeszklone. Na zdjęciach doskonale widać grubą i wytrzymałą o grubości 10 mm półkę szklaną. Drzwi otwierane oczywiście do góry. Przód gabloty, to jedna duża, ładna płaszczyzna, co daje widoczny estetyczny efekt wizualny.

gablota na puchary

I druga identyczna gablota.

Róg gabloty na puchary

W zbliżeniu róg gabloty. Same narożniki, jak widać, są z tworzywa.

Na zdjęciu duża gablota na puchary o wymiarach 150 x 110 x 25 cm z bokami przeszklonymi, umieszczona na szkolnym korytarzu. W środku ze względu na wysokie puchary jest tylko jedna półka.

Witryna wisząca

Tu gablota o tej samej specyfikacji, ale już z dwiema półkami. Trochę niefortunnie odbija się okno w gablocie, ale dobrze widać zastosowane grube 8 mm półki szklane. Jak widać na zdjęciach, przy zachowaniu wysokiej estetyki, półki świetnie radzą sobie z ciężarem pucharów.

gablota na puchary

Poniżej gablota GP13 150×110 z przeszklonymi bokami i lustrem.

Na koniec jedna z najpiękniejszych realizacji i jednocześnie gablota o dosyć złożonej specyfikacji, ponieważ najczęściej jednak sprzedają się gabloty bez lustra i oświetlenia. Tu była możliwość zaprezentowania wszystkich opcji. Dopiero na takim przykładzie można w pełni docenić efekt lustra i przeszklonych boków.

gabloty na puchary


Gabloty mają łączny wymiar sw 280×150 cm (dwie gabloty 140x150x25cm). Ze względu na rozmiar były wykonane z grubszego profilu. Przy okazji jest możliwość wyjaśnienia sprawy zasilania oświetlenia. Ogólnie mówiąc zasilanie gabloty wygląda tak, jak zasilanie do laptopa. Czyli, że zasilacz jest na zewnątrz. Każda gablota ma osobne zasilanie i nie łączy się tego w jedną całość. Ze względów bezpieczeństwa w gablocie oświetlenie Led jest na 12V. Profile są alu i zasilanie musi być w pełni bezpieczne. Standardem jest, że gniazdo jest w prawym górnym rogu gabloty. Klienci różnie rozwiązują zasilanie np. doprowadzają w listwie PCW z gniazdem na końcu, ale to należy już rozpatrywać pod względem możliwości. W przypadku jak na zdjęciu zasilanie standardowo doprowadzone jest z gniazdek nad gablotą.

Do obejrzenia oferty gablot zapraszamy na stronę gabloty na puchary. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą szaf i szafek kartotekowych, które mogą być ciekawym pomysłem do przechowywania licznych prac, dyplomów oraz dokumentacji zawodów i konursów.