O czym pamiętać, wybierając szafę do biura

Każdy, nawet najmniejszy przedsiębiorca wie, jak ważny jest porządek w dokumentach. Właściwe przechowywanie i segregowanie to nie tylko ułatwienie codziennej pracy, ale i duży plus podczas ewentualnej kontroli. Do przechowywania papierów najlepiej użyć szafy metalowe, które dodatkowo zapewnią dokumentom bezpieczeństwo. Ale jaką szafę do biura wybrać?

Ergonomia

Każda szafa do biura powinna być dostosowana do typowych dokumentów, jakie znajdziemy w biurze. Głębokość oraz wysokość półek musi być więc taka, by bez problemu pomieściły one segregatory, skoroszyty i teczki na dokumenty A4. Jeśli jednak planujemy przechowywanie mniejszych lub większych rzeczy, warto dostosować ilość półek indywidualnie. Można również poszukać szaf o większej głębokości np. do przechowywania dokumentów formatu A3. Dużym ułatwieniem w codziennym korzystaniu będą także witryny (drzwi przeszklone), dzięki którym znajdziemy odpowiedni segregator bez otwierania drzwi. Samo otwieranie będzie zaś wygodniejsze, jak zdecydujemy się na szafę biurową z drzwiami otwieranymi w zakresie 180 stopni, rozsuwanymi, chowanymi lub żaluzjowymi. Jest to szczególnie przydatne w niewielkich biurach, gdzie tradycyjne drzwi mogłyby po otwarciu uniemożliwiać komunikację.

Wytrzymałość

Szafy biurowe metalowe nie mają łatwego życia. Ciągłe wyjmowania i chowanie dokumentów sprawia, że są one narażone na uszkodzenia. Podczas pracy wymagającej skupienia nie ma jednak nic gorszego niż skrzypiące lub niedomykające się drzwi. Również wyrobione zamki mogą przysporzyć nam wiele nerwowych chwil. W wielu niskiej jakości szafach problemów narobią zacinające się prowadnice szuflad. Pamiętajmy, że szafy metalowe to zakup na lata i warto wybrać te solidnie wykonane, wytrzymujące nawet najtrudniejsze warunki.

Bezpieczeństwo

Zgubienie dokumentów nigdy nie jest przyjemne, jednak wiele z nich objętych jest klauzulami, które wymuszają na nas odpowiednie zabezpieczenie przed dostaniem się w niepowołane ręce. Nasze szafy metalowe wykonane są zgodnie z normami. Wiele modeli posiada certyfikaty IMP, potwierdzające spełnianie wymogów RM i MON dotyczących bezpieczeństwa przechowywanych fizycznie dokumentów niejawnych. Dotyczy to dokumentów niejawnych o klauzulach: poufne, tajne oraz ściśle tajne.

Atrakcyjny wygląd

Metalowa szafa wcale nie musi straszyć. Jesteśmy dowodem na to, że mogą one być atrakcyjne, wpisujące się w wystrój nowoczesnego biura. Oferujemy szeroką paletę barw oraz wiele najrozmaitszych modeli szaf dopasowanych do każdych potrzeb. To połączenie funkcjonalności z dobrym, nowoczesnym designem. Tak samo jesteśmy w stanie zaoferować szafy kartotekowe zgodne z projektem wnętrze lub identyfikacją wizualną firmy.

Pamiętając o tych kilku punktach, z pewnością wybierzesz szafę biurową, która będzie Twoim sprzymierzeńcem w codziennej pracy.